PFR, Google i Chmura Krajowa wspólnie oferują cyfrową szczepionkę polskim firmom

Artykuł przeczytasz w 2 minuty.

Już ponad 11 tysięcy przedsiębiorców wzięło udział w bezpłatnym programie „Firmy Jutra” realizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju, Google i Chmurę Krajową. Celem projektu jest pomoc w sprawnej sprzedaży produktów i usług w internecie oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczestników.

„Firmy Jutra” to propozycja zarówno dla przedsiębiorstw planujących rozpoczęcie sprzedaży online, jak i chcących poprawić swoje przychody osiągane za pośrednictwem sklepu internetowego. Pozwala on również tak właścicielom firm, jak i ich pracownikom, znacząco podnieść swoje kompetencje cyfrowe.

W ramach programu można skorzystać z szerokiego, profesjonalnego wsparcia. W pierwszym etapie przeprowadzana jest analiza potrzeb i celów. To konieczne dla budowy renomy w sieci, stworzenia kampanii marketingowej, opracowania ogólnej strategii rozwoju.

Następnie przedsiębiorcy biorą udział w najważniejszej części programu, a więc w szkoleniach online oraz indywidualnych konsultacjach z trenerami Google, którzy pomagają we wdrożeniu, monitorowaniu i modyfikowaniu zmian w firmie.

Program „Firmy Jutra” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem samych uczestników. 73 proc. z nich zadeklarowało, że udział w projekcie wiązał się z pozytywnymi zmianami dotyczącymi wzrostu ich biznesu, rozwoju kariery zawodowej czy wzmocnienia kompetencji cyfrowych.

Co dokładnie zyskały dzięki programowi firmy uczestników? 30 proc. z nich wskazało na wzrost liczby wyświetleń ich strony internetowej. 26 proc. pozyskało nowych klientów. 20 proc. odnotowało wyraźny wzrost sprzedaży oferowanych usług bądź produktów.

Ponad połowie ankietowanych program „Firma Jutra” dodał pewności, że posiadają umiejętności niezbędne do rozwoju firmy w trudnych czasach pandemii.

„Twarde liczby potwierdzają to, co intuicyjnie czułem od dawna. Dialog, jaki wspólnie prowadzimy z sektorem MŚP daje wymierne efekty. Polscy przedsiębiorcy mają chęć i odwagę rozwijać swoje biznesy w świecie wirtualnym, docierać do nowych klientów i sprzedawać swoje towary nie tylko na rynku lokalnym ale i szerzej – w całym kraju i poza jego granicami” – zaznaczył Michał Potoczek prezes zarządu Chmury Krajowej.

Nabór do aktualnej edycji programu „Firmy Jutra” wciąż trwa – organizatorzy deklarują chęć wsparcia kolejnych czterech tysięcy przedsiębiorców.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Tekst za: Granty.pl.

Partnerzy

 • Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
 • AGH
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tai szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content