Lokatorzy SIT na prestiżowych targach MSPO w Kielcach

W Kielcach rozpoczął się wczoraj Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących dokonania przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki umowie, zawiązanej pomiędzy skarżyskim Centrum Obsługi Inwestora a Targami Kielce, w wydarzeniu uczestniczą również firmy z naszego miasta, które zajmują się rozwiązaniami adresowanymi także do firm z branży militarnej.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie. Jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata i miejscem biznesowych spotkań producentów sektora obronnego z różnych kontynentów.

W minionym roku wystawę odwiedziło ponad 34 tysiące osób z całego świata. Tegoroczny MSPO potrwa do piątku, natomiast w sobotę zaplanowano Dzień Otwarty ze specjalną jubileuszową Wystawą Sił Zbrojnych.

 

Wśród tegorocznych wystawców po raz pierwszy znalazło się stoisko Centrum Obsługi Inwestora ze Skarżyska-Kamiennej, w ramach którego prezentują się również dwie lokalne firmy:

 • firma TECH SOLUTIONS, która opracowuje i wdraża materiały oraz produkty kompozytowe z wykorzystaniem różnych włókien ze szczególnym naciskiem na włókna bazaltowe. Włókno bazaltowe, posiadając unikalny właściwości, daje duże możliwości zastosowania i nadaje się do tworzenia innowacyjnych produktów m.in. w budownictwie, przemyśle lotniczym, kolejowym, motoryzacyjnym, militarnym, górniczym i wielu innych;
 • firma AQUA TECH, która zajmuje się mechaniką precyzyjną, wdrożeniami oraz doradztwem technicznym, wprowadza nowatorskie rozwiązania również w obszarze przemysłu obronnego. Firma prezentuje swoje projekty, opracowane w ramach EXTREME PROJECT, m.in. nową linię celów strzeleckich, wyważeniowy sprzęt treningowy, czy projekt kompaktowego karabinka na nabój pośredni.

 

Obie firmy ulokowały swoje działalności w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym.

 

– Na stoisku prezentujemy serię celi strzeleckich przeznaczonych do wykorzystywania przez jednostki mundurowe, a także drzwi treningowe dla grup szturmowych, dzięki którym mogą trenować elementy wejścia do budynku z użyciem narzędzi włamowych i materiałów pirotechnicznych. Prezentujemy także prototyp karabinka kompaktowego naszego projektu, który obecnie jest w fazie testów, a po ich zakończeniu mamy nadzieję na uruchomienie produkcji seryjnej – mówi Rafał Cygański z firma AQUA ART, EXTREME PROJECT. – Nasza produkcja jest zbieżna z tematyką Targów Zbrojeniowych, dlatego cieszę się, że możemy tu być razem z Centrum Obsługi Inwestora. Cała pomoc ze strony COI przy organizacji tego stoiska na MSPO jest dla nas bardzo cenna – dodaje przedstawiciel firmy.

 

– Zajmujemy się kompozytami ze szczególnym naciskiem na kompozyty z włókna bazaltowego. Produkty bazaltowe mają ogromny potencjał w wielu dziedzinach, nie tylko w budownictwie, ale także w wojsku, dlatego z chęcią skorzystałem z możliwości zaprezentowania produktów na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego wspólnie z Centrum Obsługi Inwestora – podkreśla Henryk Świtowski, właściciel firmy TECH SOLUTIONS.

 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, a więc także stoisko Centrum Obsługi Inwestora i lokalnych firm odwiedzili prezydenci Skarżyska-Kamiennej.

 

– Nasz udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego to świetna promocja dla skarżyskich firm, ale także promocja miasta, jako miejsca z dobrym klimatem do prowadzenia działalności – mówi Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej. – Chcę podkreślić, że obie firmy działają w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym. Inkubator kiedyś świecił pustkami, a dzięki naszemu umiejętnemu zarządzaniu udało się go zapełnić, zainteresowani przedsiębiorcy wręcz ustawiają się do niego w kolejce. Jak widać rozwijają się w nim firmy, które mają innowacyjne produkty i które są już gotowe do prezentowania się na tak dużych targach jak MSPO – dodaje prezydent miasta.

 

– Udział Centrum Obsługi Inwestora i dwóch wymienionych firm w targach zbrojeniowych to wyraźny sygnał, że samorząd Skarżyska wspiera nie tylko biznes wchodzący do miasta z zewnątrz, ale wspiera także w rozwoju firmy lokalne. Mam nadzieję, że te działania będą kontynuowane, a na kolejnych imprezach targowych będą się prezentowały kolejne skarżyskie firmy – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

 

Przypomnijmy, że obecność na MSPO obu firm ze Skarżyska to wynik umowy, podpisanej w tym roku pomiędzy Targami Kielce a Centrum Obsługi Inwestora.

 

– Nasz udział w targach zbrojeniowych jest pokłosiem umowy zawartej z Targami Kielce. W ramach porozumienia przedsiębiorcy z powiatu skarżyskiego mogą korzystać z preferencyjnych cen przy wynajmie powierzchni na różnych wydarzeniach targowych w Targach Kielce. Zależy nam na tym, aby systematycznie prezentować lokalne firmy z różnych branż. Zaczęliśmy od branży zbrojeniowej, ale możemy skupić się na kolejnych branżach. Wszystko zależy od samych przedsiębiorców działających w naszym mieście – podkreśla Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżyska-Kamiennej, który zachęca przedsiębiorców zainteresowanych współpracą do kontaktu.

Źródło: UM Skarżysko-Kamienna

 

Partnerzy

 • Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
 • AGH
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tai szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content