„Szybka ścieżka” dla innowacyjnych przedsiębiorstw

Tekst przeczytasz w 1 minutę.

 

Dofinansowanie na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe, a wszystko to w ramach konkursu „Szybka ścieżka” realizowanego ze środków unijnych. O dofinansowanie mogą starać się przedsiębiorcy wdrażający innowacyjne projekty.

Konkurs „Szybka ścieżka”, realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z funduszy europejskich, rusza 22 marca. Jest o co się starać – jego łączny budżet to 300 mln zł.

W ramach konkursu można otrzymać dofinansowanie na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe (to obowiązkowy element), ewentualnie uzupełnione o prace przedwdrożeniowe, których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wprowadzenia w działalności gospodarczej.

Nabór wniosków o dofinansowanie został podzielony na dwie rundy – pierwsza skierowana jest do dużych przedsiębiorstw i ich konsorcjów (również z udziałem MŚP i jednostek naukowych), a jej budżet to 100 mln zł. Nabór rozpocznie się 22 marca i potrwa maksymalnie do 12 kwietnia. Do drugiej mogą przystąpić MŚP i ich konsorcja (również z jednostkami naukowymi). Jej budżet to 200 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 13 kwietnia i potrwa maksymalnie do 4 maja 2021 roku.  W obu rundach założone, że gdy suma wartości wnioskowanego dofinansowania przekroczy pięciokrotność ich budżetów, nabór zostanie zamknięty, przy czym nie będzie krótszy niż siedem dni.

Szybka Ścieżka jest największym programem wsparcia innowacyjności polskich przedsiębiorstw. W jego ramach powstają już takie projekty, jak: mobilna linia przetwarzania odpadów komunalnych, bioniczna proteza ręki, hybrydowe poduszki ratunkowe, system monitoringu jakości powietrza, gra rekrutacyjna i setki innych innowacji.

Konkurs „Szybka Ścieżka” finansowany jest z funduszy europejskich w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”.

Wszyscy przedsiębiorcy, zainteresowani pozyskaniem dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, mogą skorzystać z bezpłatnych, udostępnionych na stronie instytucji aplikacji „Asystent Innowacji”, które pozwalają na wstępną weryfikację pomysłu z wymaganiami NCBR oraz „Asystent Budżetowy”, wspierający w zaplanowaniu i rozliczaniu kosztów w projekcie.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie NCBiR: https://www.gov.pl/web/ncbr/konkurs-11112021-szybka-sciezka

 

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

 

Partnerzy

 • Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
 • AGH
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
 • Partner
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tai szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content